نمونه کارها

دانلود قالب رایگان

فروشگاه

سفارش طراحی

«می‌بخشیم، اما هرگز فراموش نمی‌کنیم»، این جمله معروف زنده یاد «نلسون ماندلا» قهرمان بزرگ و رهبر اسطوره‌ای آزادیخواهی، مقابله با تبعیض نژادی و آپارتاید در آفریقای جنوبی و رئیس کنگره ملی آفریقا و برنده جایزه صلح نوبل است.

شخصیت ممتاز و بی‌بدیلی که با اراده‌ای راسخ و با تحمل 27 سال زندان و شکنجه راه آزادی و استقلال را برای مردم ستم کشیده آفریقا هموار کرد و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، با پای فشردن بر اصول اخلاقی و حرکت در مسیر و میدان اخلاق و معنویت به موفقیتهای بزرگی نایل آمد.
ماندلا پس از پیروزی ترجیح داد با گذشت و بخشش دشمنان و سلطه گرانی که وحشیانه‌ترین و ظالمانه‌ترین رفتارها را با او داشتند و با حاکمیت رفتارهای اخلاقی وحدت و انسجام ملی را برای مردمش به ارمغان آورد، اما همواره به ملتش یادآور بود که برای اینکه بار دیگر گرفتار دام استثمار و استعمار و سلطه استکبار نشوند، لازم است رفتارهای ظالمانه و وحشیانه و تبعیض آمیز آنان را بخاطر داشته باشند و هرگز فراموش نکنند.
این سخن ارزشمند و درس آموز برای همه ملتهای از بند رسته و انقلابی که توانسته‌اند با پایمردی و مقاومت به استقلال و آزادی برسند، مفید و سازنده است.انقلاب شکوهمند اسلامی ما به برکت رهبری هوشمندانه امام خمینی(ره) و مقاومت مردم ایثارگر به پیروزی رسید و بدون تردید اگر نبود هدایتهای آن بزرگمرد تاریخ، این دستاوردهای عظیم ممکن نبود.
ماندلا درخصوص نقش رهبری امام می‌گفت: «امام خمینی نه تنها رهبری بزرگ برای ایران بود، بلکه رهبری برای تمامی نهضتهای آزادیبخش جهان به شمار می‌رفت و چالش عظیمی که در مبارزه با طاغوتهای زمان انجام داد، گویای شجاعت ستایش برانگیزی است که تنها ایشان می‌توانست از خود نشان دهد». نلسون ماندلا در دیدار با رهبر معظم انقلاب، ایشان را رهبر خود خطاب کرد و انقلاب اسلامی را «امید مردم آفریقا» نامید.
روز گذشته 16 آذرماه، سالروز مقاومت تاریخی و جنبش دانشجویان در برابر استکبار بود و از مهمترین ویژگیهای جنبش دانشجویی، استکبارستیزی و ظلم ستیزی است.مردم ایران اگر امروز پذیرفته‌اند که تیم مذاکره کننده هسته‌ای با نرمشی قهرمانانه با آمریکای متجاوز و گروه 1+5 در پای میز مذاکره بنشیند.

 هرگز این امر به معنی فراموش کردن حوادث 28 مرداد، 16 آذر، 13 آبان و وقایعی همچون واقعه طبس، حمله به هواپیمای مسافربری، نقش آمریکا و غرب در جنگ تحمیلی و مواردی از این دست نیست و هرگز انعطاف در مذاکرات به معنی اعتماد به دشمنان نیست، بنابراین با الهام از این سخن ماندگار ماندلا درخصوص نرمش قهرمانانه و انعطافهای صورت گرفته، می‌گوییم: «می‌بخشیم، اما هرگز فراموش نمی‌کنیم.»


جواد آرین منش.جمع آوری:سینا ذوالفقاری

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی